Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest wydawanie pieniędzy na technologie, która nie pomoże w rozwoju firmy. Niestety, może to być trudne. Łatwo jest dać się porwać szumowi związanemu z nowymi technologiami i zapomnieć o tym, co faktycznie będzie działać dla Twojej firmy. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwych rozwiązań IT:

Badanie rynku

Badania rynku pomogą Ci określić najlepszą technologię dla Twojej firmy. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

  • Wykorzystaj Internet. Możesz dowiedzieć się, co ludzie mówią o różnych produktach i usługach IT, szukając forów, blogów i innych internetowych źródeł informacji. Można również spojrzeć na to, jak inne firmy zostały przy użyciu tych rodzajów technologii w ich własnych przedsiębiorstwach. To może dać Ci wgląd w to, które technologie mogą działać najlepiej dla Ciebie też!

Porozmawiaj ze swoimi deweloperami

Jeśli szukasz nowej technologii, zapytaj swoich programistów, co myślą. Będą oni mieli pierwsze doświadczenia z produktem i będą wiedzieli, czy jest on odpowiedni dla Twojej firmy. Nie wierz im na słowo – poproś, aby pokazali Ci, jak używają go w swojej pracy.

Zapytaj ich, co by polecili, jak również:

  • Co im się podoba?
  • Co lubi zespół?
  • Jakie funkcje klienci chcą najbardziej?

Zobacz również: 9 narzędzi No-Code, które powinieneś wypróbować

Nie bój się zmieniać rzeczy

Pod koniec dnia, jesteś tym, który będzie odpowiedzialny za to, co dzieje się w Twojej firmie. Musisz być pewien, że jakakolwiek technologia, którą wybierzesz, będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb i budżetu. Jeśli nie jesteś pewien czegoś, nie bój się poprosić o pomoc kogoś, kto może dostarczyć bezstronnej porady, jak najlepiej postępować.

Zatrudnij konsultanta

Wynajęcie konsultanta to świetna opcja, jeśli chcesz podejmować lepsze decyzje. Znają oni obecny rynek i mogą pomóc w przeprowadzeniu Cię przez proces poszukiwania odpowiedniej technologii dla Twojej firmy, zespołu lub projektu.

Konsultanci są czasami nazywani „doradcami technicznymi”, „konsultantami technologicznymi” lub nawet po prostu „konsultantami”. Są ekspertami w jednej dziedzinie (w tym przypadku IT), którzy wiedzą, co najlepiej sprawdza się w przypadku potrzeb różnych firm. Często pracują bezpośrednio z klientami nad ich projektami, pomagając im znaleźć rozwiązania, które pasują do ich budżetu i ograniczeń czasowych, zapewniając wgląd w to, jak innym firmom udało się przeprowadzić podobne projekty od koncepcji do zakończenia.”

Zobacz również: Sztuczna inteligencja w pigułce

Wybór odpowiednich technologii IT może być trudny

Wybór odpowiedniego IT dla Twojej firmy może być trudny. Skonsultuj się z kimś, kto zna obecny rynek i umiejętności Twojego zespołu.

Nie obawiaj się zmian! Wynajęcie konsultanta to doskonały sposób na uzyskanie porady na temat tego, jakie opcje technologiczne są dostępne, jak działają i czy zmieszczą się w Twoim budżecie. Porozmawiaj z programistami, którzy używali tych technologii w innych firmach, abyś mógł zobaczyć, co działa najlepiej zarówno dla nich, jak i dla Ciebie (a może nawet nauczyć się czegoś nowego!). Badania rynku pomogą Ci wybrać opcję, która pasuje do potrzeb każdego działu, a jednocześnie jest opłacalna – te informacje pomogą zapewnić, że każdy czuje się komfortowo pracując razem, gdy projekt jest w toku!

Wnioski

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że wybór odpowiedniej technologii nie jest prostym procesem. Istnieje wiele czynników do rozważenia i może być trudno podjąć właściwe decyzje dotyczące tego, które technologie będą działać dla Twojej firmy. Ale z pomocą profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy, możesz rozpocząć podróż w poszukiwaniu technologii, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby!

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwszy w Polsce ekosystem rekrutacyjny, łącząca Specjalistów IT z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.