Są zdolni, wykształceni i pełni zapału do podejmowania nowych wyzwań. Z badań[1] wynika, że 73% firm ITC zaprasza do siebie stażystów. Takie rozwiązanie przynosi korzyści dla obu stron, również dlatego, że często jest traktowane jako wstęp do stałego zatrudnienia. A jak znaleźć osobę, która doskonale wpisuje się w cele i wartości organizacji? Wystarczy oddać rekrutację w ręce doświadczonych specjalistów i już niedługo cieszyć się ze współpracy z wymarzonym kandydatem. Zatrudnij stażystów z IT-Leaders.pl!
Branża IT dostrzega potencjał stażystów

I daje szansę osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem. Mimo, że często zdarza się, że tacy kandydaci nie mają dużego doświadczenia – stają się bardzo cennym „nabytkiem” dla firmy. Powodów takiej sytuacji jest naprawdę wiele. Programy stażowe są niezwykle praktyczne – pozwalają na dostrzeżenie osób najbardziej utalentowanych, chętnych do podnoszenia swoich kwalifikacji i zaangażowanych. Stażystom zależy na wykazaniu się, szybko przyswajają nową wiedzę – takiego podejścia są nauczeni przecież na kursach, studiach, czy podejmując naukę samodzielnie. Z punktu widzenia pracodawcy mamy też kolejną wartość dodaną – wyławiane zostają osoby o umiejętnościach stricte potrzebnych w danej firmie, dziale i na konkretnym stanowisku. Nawet podczas krótkiego okresu stażowego można przekonać się, czy profil osobowościowy stażysty pasuje do kultury przedsiębiorstwa i wyznawanych w nim wartości. Specjaliści, którzy posiadają dłuższy staż pracy mają już swoje przekonania, nawyki i przyzwyczajenia, do których czasem nowemu pracodawcy ciężko jest się dostosować. A zatrudnienie stażysty to szansa dla firmy na poznanie nietradycyjnych punktów widzenia i pozyskanie oddanego pracownika. Pracodawcy coraz częściej otwierają się też na współpracę ze studentami studiów dziennych, którym oferują bardziej elastyczne warunki stażu. Firmy chętnie wspierają uczelnie, organizując programy stażowe czy też wyposażając pracownie informatyczne. Jednocześnie HR-owcy już podczas studiów wyłaniają najlepiej zapowiadające się jednostki.

Stażyści wiedzą, co liczy się najbardziej

Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, co wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji. Ci, którzy w tym sektorze stawiają pierwsze kroki doskonale zdają sobie sprawę, że rynek jest otwarty na ludzi z niewielkim doświadczeniem, ale posiadających już zaplecze, które pozwala na dalszy rozwój kompetencji. Dlatego osoby starające się o przyjęcie na staż, inwestują w szkolenia, kursy, zdobywają cenne certyfikaty, czy też angażują się w dodatkowe aktywności na studiach. Należy pamiętać również o tym, że obecne potrzeby rynkowe nie wymagają ukończenia wieloletnich studiów, aby rozpocząć pracę jako programista. Specjalistyczne kursy i szkolenia umożliwiają zdobycie wiedzy z konkretnego sektora, a dzięki wspólnej pracy nad jednym projektem już podczas szkolenia, kursanci zdobywają umiejętności przydatne w dalszej pracy zawodowej. Intensywna współpraca z mentorem wykształca w naszych kursantach tak cenne umiejętności jak: zdolność efektywnego komunikowania się i zdalną pracę w grupie – co stanowi istotne kompetencje dla firm międzynarodowych – mówi Joanna Pruszyńska-Witkowska, VP CodersTrust Polska.

Stażysta z IT-Leaders.pl: Jak to działa?

Na platformie dostępnych jest już ponad tysiąc szczegółowych profili osób otwartych na oferty stażu z całego kraju. Są wśród nich kursanci najlepszych szkół programowania w Polsce (m.in. Coders Lab, CodersTrust, SDAcademy). Wiele kont należy również do studentów oraz osób, które kształcą się indywidualnie i chcą zdobyć pierwsze doświadczenia w zawodzie.

Firmy decydujące się na zatrudnienie stażysty poprzez platformę IT-Leaders.pl płacą tylko za zatrudnienie. Koszt pozyskania stażysty, zaczyna się już od 700 PLN, czyli kwoty, którą trzeba zapłacić za publikację oferty pracy w tradycyjnych portalach ogłoszeniowych. Dodatkowo gwarantujemy wsparcie wykwalifikowanych konsultantów, którzy pomogą w wyłonieniu osób najwyżej wpisujących się w potrzeby organizacji.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że trwa gorący okres w poszukiwaniu stażystów i  firmy mają niewiele czasu. Dlatego wspieramy naszych Klientów upraszczając proces rekrutacji do niezbędnego minimum – mówi Barbara Kowalewska, CEO IT-Leaders.pl.

 

Szukasz stażysty?

Zarejestruj się na www.it-leaders.pl lub napisz do nas na traineeship@it-leaders.pl

Zapraszamy do współpracy 🙂

 

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.

 

[1] Raport Computerworld Praktyki i staże w IT, computerworld.pl/whitepaper/2630-Praktyki-i-staze-w-IT.html