Technologia przyniosła nam wiele korzyści – to pewne. Dzięki niej codzienne życie stało się prostsze, a nam pozwoliło połączyć, ulepszać i wykorzystywać nasze zasoby dużo lepiej, niż kiedyś to sobie można było wyobrazić. Twórcy aplikacji mobilnych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego mają jeden cel – ułatwiać, upraszczać, a zarazem digitalizować nasze życie. Do napisania tego artykułu zaprosiliśmy osobę, która z apkami mobilnymi jest za pan brat 😊i nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia. Jesteście ciekawi jakie aplikacje mobilne stoją na straży zarządzania czasem przedsiębiorczych osób? Zapraszamy do lektury wywiadu z Natalią Maruszczak – Szefową sprzedaży w inFakt, przedsiębiorcą.

Na co dzień działam w szybkim tempie, dużo pracuję, a poza tym mam jeszcze życie prywatne. Staram się te obie rzeczy ze sobą pogodzić i znaleźć czas zarówno na pracę, jak i na inne przyjemności. Dlatego lubię organizację, bo to ona sprawia, że nie wariuję w natłoku codziennych spraw. Żeby się zorganizować, sięgam po aplikacje. Mam swoje TOP 10, którym zawsze chętnie dzielę się z innymi 😊 Czasem Excel to za mało…choć  oczywiście jest niezastąpiony, ale lubię ułatwiać sobie pracę także innymi narzędziami. Właściwie to jestem feakiem na punkcie bycia na maxa produktywną i ciągle staram się tę produktywność zwiększać.

Na początek 5 przydatnych aplikacji z kategorii finanse:

1. PanParagon – program, dzięki któremu mogę zeskanować, zapisać i zachować dowody zakupów. Wszystko można dzielić na kategorie. Aplikacja idealna do kontrolowania wydatków domowych. Dodatkowo aplikacja przypomina o dacie zwrotu i terminie gwarancji, a nawet umożliwi zwrot towaru.

2. Bills Agent – dzięki tej aplikacji nie zapominam o terminach regulowania moich rachunków, faktur, abonamentów itp. Jest to wirtualny segregator, który pozwala zaplanować wszystkie opłaty. Przypomina mi o terminie poszczególnych płatności.

3. SkyCash – narzędzie idealne dla osób, które często podróżują. Za pomocą kilku kliknięć dokonamy niezbędnych opłat transportowych bez konieczności stania w długich kolejkach i tracenia w nich czasu. Oczywiście najlepsza funkcja to Mobiparking – nie trzeba biegać do parkomatów i mieć ze sobą gotówki. Wystarczy wystartować parkowanie i nie zapomnieć wyłączyć 😊 Po mieście krążą legendy o tym, że komuś zjadło z karty kilkaset złotych i to był jego najdroższy parking w życiu… 😊

4. Family Finance Tracker – idealna aplikacja do zarządzania kilkoma budżetami, np. domowymi, firmowymi i dziecięcymi. Aplikacja dostępna również na komputer. Moim zdaniem bardzo przydatna, gdy chcemy wprowadzać dzieci w świat finansów, ucząc jak mądrze zarządzać swoim kieszonkowym.

5. Shopping List – zdarza się, że dzielę obowiązek robienia zakupów z moją drugą połową. Na pewno każdy z Was miał sytuację, gdzie przez zamieszanie np. czegoś zapomnieliśmy lub kupiliśmy za dużo. Ta aplikacja sprawdza mi się idealnie! Swoje listy zakupowe mogę dzielić z innymi, dzięki temu mam możliwość śledzenia wszystkiego na bieżąco, wpisywać ceny, układać kategoriami itd. Mam tez poczucie, że nasze zakupy się nie zdublują, zgodnie z ideą #zerowaste.

Oprócz aplikacji, które stricte pomagają w finansach, używam też innych, które uwielbiam. Pomagają mi pracować wydajniej i mieć poczucie, że mam wszystkie projekty pod kontrolą. Oto, co mogę Wam polecić:

1. Loom – świetne narzędzie, kiedy potrzebuję coś wytłumaczyć, a nie mam czasu na pisanie długiego tekstu czy załączania screenów. Siadam, włączam nagrywanie i w 2 minuty, w video tłumaczę wszystko, również z pokazaniem mojego pulpitu. A i najważniejsze! Możecie nagrywać zarówno siebie, jak i swój ekran komputera, co jest super użyteczne!

2. Trello – to nie tylko jakiś CRM, bo sprawdza się również przy pracy codziennej. Aplikacja zarówno na telefon, jak i komputer. Daje nam możliwość tworzenia listy z zadaniami i umożliwia udostępnianie swoich tablic innym użytkownikom, dzięki czemu ułatwiamy życie w zespole i kontakt jest o wiele szybszy. Tak naprawdę używanie tej aplikacji jest dowolne! Pomoże nawet zaplanować wakacje z bliskimi 😉

3. SwiftScan – narzędzie, które działa jako skaner do dokumentów, kodów QR, notatek, tablic itp. Aplikacja pozwala przycinać w sposób dowolny nasz skan oraz nałożyć na niego filtr, by prezentował się lepiej, następnie to wszystko w wysłać w formach: pdf i jpg – w zależności od Twoich potrzeb. Idealna opcja dla osób, które nie mają skanera, a pracują z dokumentami.

4. Pocket – często brakuje mi czasu, by przeczytać wszystkie ciekawe artykuły online w jednym czasie. Pocket umożliwia mi zapisywanie wpisów w jednym miejscu. Jeśli lubicie być na bieżąco ze światem, ale na co dzień jakoś umykają Wam te informacje w Internecie, to gorąco polecam!  Czytacie wtedy, kiedy macie czas 😊

Mój główny pulpit na telefonie to notatnik i często wykorzystywana opcja pisania głosowego. Reminder i przypominanie o czymś z podziałem na projekty, korzystam też przypominania o czymś jeśli znajduję się w danej lokalizacji. Mam jeszcze Voice Memos – kiedy jadę w samochodzie i mam dłuższą myśl i wiem, że dyktowanie do notatnika przerobi moje słowa na zlepek niezrozumiałych liter. Serio do notatnika trzeba mówić powoli i wyraźnie 😊

Jeśli czujesz, że nie masz wystarczająco dużo czasu na zrobienie wszystkiego, co zaplanujesz, skorzystaj z moich propozycji „czasoogarniaczy”😊 Doby niestety nie wydłużą, ale gwarantuję, że wyniosą Twoje życie na wyższy poziom, a Ty będziesz miał więcej czasu na to, co lubisz! Jestem ciekawa Waszych apek, bez których nie wyobrażacie sobie życia – czekam na inspiracje!

Natalia Maruszczak

Związana ze sprzedażą od ponad 10 lat, budowała i zarządzała zespołami handlowymi dla takich startupów jak CallPage czy LiveKid. Aktualnie łączy pracę w inFakt ze współprowadzeniem swojej firmy.  Zawsze skupiona na zadaniach i ich wykonywaniu stąd zamiłowanie od wszystkiego, co ułatwia życie i pracę zespołom.