Stworzenie dobrego CV, które będzie przejrzyste i wartościowe dla pracodawcy to nie lada wyczyn. Zebraliśmy dla Was zbiór 8 zasad, które pomogą w opracowaniu idealnego CV.

 • Przejrzysta struktura

  Zastosowanie sekcji sprawia, że CV staje się przejrzyste. Łatwo odnaleźć istotne informacje, a do tego oszczędza się wiele miejsca.

 • Wypunktowania

  Stosuj wypunktowania, najlepiej jedno-, maksymalnie dwuliniowe. Taka struktura (dzielenie tekstu, ang. chunking text) pozwala na bardzo efektywne przeszukiwanie informacji i lepsze wyeksponowanie najistotniejszych elementów doświadczenia.

 • Skup się na osiągnięciach

  Opisując to, czym się zajmowałeś na danym stanowisku, lepiej skupić się na tym, na co miałeś bezpośredni wpływ (ew. czego udało ci się nauczyć), niż jakie były twoje zadania. Napisz co stworzyłeś, zaprojektowałeś, zoptymalizowałeś, poprowadziłeś.

 • Liczby

  Wyliczaj swoje osiągnięcia – cyfry lepiej zapadają w pamięć i obrazują wyniki pracy. Jeśli coś zoptymalizowałeś, to o ile procent? Jeżeli prowadziłeś zespół, to ilu osobowy?

 • Projekty

  Chcąc się wyróżnić, dobrze jest wypisać od 3 do 5 najważniejszych projektów w których brałeś udział, wskazując jednocześnie na twoją rolę. Realizowałeś projekt uczelniany? To też cenne doświadczenie, napisz na czym polegał.

 • Języki obce

  Pisząc o tym jakie znasz języki, wskaż poziom znajomości. Jeśli posiadasz certyfikat potwierdzający znajomość, uwzględnij go w tej sekcji.

 • Technologie

  Wymień wszystkie technologie, w których się poruszasz, zaczynając od tych, które znasz najlepiej. Tu również wskaż poziom znajomości.

 • Umiejętności

  Umiejętności ‘twarde’ to nie wszystko. Wybierz najlepiej opisujące cię umiejętności społeczne i umieść je w CV. Unikaj jednak barwnych frazesów, które niewiele mają z Tobą wspólnego. Określ na ile dana cecha cię charakteryzuje.

Układ graficzny może być dowolny (możesz również wykorzystać dostępne w sieci kreatory CV), najważniejszejest zachowanie podziału na wyżej wymienione sekcje.

Skorzystaj z przygotowanych przez nas wzorów i stwórz profesjonalne CV (propozycje dostępne poniżej).

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.