Embedded Development

Na świecie mamy do czynienia z coraz większym postępem technologii i złożonością. To sprawia, że producenci umieszczają często oprogramowanie w pojazdach, domach, urządzeniach i innych produktach, z których codziennie korzystają klienci. Te wbudowane systemy mogą służyć do sterowania czymś tak prostym jak kalkulator cyfrowy, lub tak złożonym, jak robot przemysłowy. Tym właśnie jest embedded development – tworzeniem rozwiązań wbudowanych, opracowywanych z myślą o konkretnych produktach.

Sprawdź: Pokolenie X

Jako programista systemów embedded, możesz znaleźć pracę w takich sektorach jak elektronika użytkowa, lotnictwo, medycyna czy przemysł motoryzacyjny.

Niewątpliwie istnieje wiele ścieżek kariery dla rozwoju w sektorze embedded development

Embedded Development – jakie umiejętności są potrzebne?

Tzw. programowanie wbudowane to wysoko płatna i konkurencyjna dziedzina. Aby znaleźć tutaj pracę, musimy mieć pewne konkretne umiejętności, wyróżniające nas na tle konkurencji.

Już do prac na poziomie entry-level, czyli uznawanych za podstawowy, powinniśmy m.in. projektować i umieć implementować oprogramowanie wbudowane w C i C++, lub innym języku programowania.

Powinniśmy także rozumieć zasady działania interfejsów urządzeń peryferyjnych, kompilatorów, kontrolę wizyjną, a także znać edytory tekstu do pisania kodu. Niezbędna jest także znajomość asemblerów do konwertowania kodu, bibliotek, debugerów i symulatorów – wszystko po to, aby tworzyć i rozwijać nowoczesne, złożone projekty.

Zobacz: Umowa B2B

Wskazana i często wymagana jest także znajomość wbudowanych (embedded) systemów sprzętowych i schematów elektroniki. Do tego musimy prowadzić komunikację i rozwiązywać problemy inżynierów systemów embedded. Sprawna praca zespołowa to zdecydowanie jedna z konieczności.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *