Zawód programisty to bez wątpienia jedna z najbardziej pożądanych specjalizacji. Świat rozwija się w oszałamiającym tempie, a co za tym idzie co raz więcej aspektów życia rozgrywa się w sieci. Za pomocą kilku kliknięć możemy zrobić zakupy, złożyć aplikacje do przyszłej pracy, załatwić urzędowe sprawy, a w parę sekund przenieść się na drugi koniec świata. Z dnia na dzień możemy więcej. Osobami, które nam to umożliwiają i stoją po drugiej stronie ekranu, to nikt inny, jak programiści, web developerzy, specjaliści od chmury czy helpdesku oraz innych specjalizacji ściśle związanych z IT.

Na polskim rynku pracy z roku na rok brakuje coraz więcej takich osób, szacuje się, że dziś jest to nawet deficyt sięgający 50 tysięcy. Developer jest dziś potrzebny w każdej branży i dziedzinie. Tutaj nie narzeka się na brak pracy, wręcz przeciwnie – pracodawcy sami o nich zabiegają, proponując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenia i dogodne formy zatrudnienia, ale również bogaty wachlarz pozapłacowych świadczeń.

Fakt, że programista jest rozchwytywany przez pracodawców daje mu możliwość wyboru.

Może wybierać w ofertach oraz zaangażować się w najatrakcyjniejszy dla siebie projekt, zgodny z zainteresowaniami i taki, który pozwoli się rozwinąć, a przy okazji będzie ciekawy i opłacalny. Stawki dla programistów w Polsce zaczynają się od 4000 złotych dla najmłodszych i rosną w górę do średnio od 10 000 do 15 000 złotych. W krajach europejskich np. Holandii, Wielkiej Brytanii czy Finlandii można zarobić dwa, a nawet trzy razy więcej. Co ciekawe polscy programiści są rozchwytywani nie tylko w Polsce, a właśnie na całym świecie. Stawka proponowana przez zagraniczne przedsiębiorstwa skutecznie kusi naszych specjalistów z sektora nowych technologii, na czym jeszcze bardziej cierpi polski rynek pracy, a pracodawcy głowią się jak pozyskać i zatrzymać najlepszych oraz najbardziej potrzebnych.

Pieniądze to nie wszystko.

Firmy chcąc pozyskać najlepszych proponują rozmaite dodatki oraz atrakcje w miejscu pracy. Pracownik będąc może więc liczyć nie tylko na nowoczesną kuchnię, ale i wypełnione przekąskami po brzegi szafkę czy lodówkę. Firmy tak bardzo cenią sobie dobrych specjalistów, że dbają o ich komfort w każdym aspekcie. W celu odpoczynku od pracy, proponowane są np. tzw. strefy chillout’u.

W takich pokojach znajdziemy wygodne sofy i fotele, niektórzy pokusili się na coś więcej i umieścili tam kwintesencje wygody – hamaki. Nic innego, tylko się zdrzemnąć. Sprawa podobnie ma się z rozrywką. Dla pracowników czekają wyposażone w konsole salony gier w komplecie z najnowszymi grami. Na biurowym korytarzu bilard oraz piłkarzyki. Półgodzinna przerwa, to idealnie żeby zmierzyć się w wybranej grze z kolegami z pokoju obok i odetchnąć od ciężkiej pracy. Ci lubiący sport w biurze znajdą siłownie oraz dostaną karnet na wszelkie sportowe rozrywki w mieście. Jeszcze inni pracodawcy idą o krok dalej i są skłonni zaoferować dobremu specjaliście IT szybki, sportowy, samochód oraz urlop marzeń.

Równie bogaty jest proponowany przez pracodawców pakiet zdrowotny.

W firmach z sektora nowych technologii często nie tylko sam pracownik jest pod najlepszą opieką medyczną, ale także jego najbliżsi. Podobnie sprawa ma się z ubezpieczeniem na życie. Pracodawcy chcą, aby ich pracownicy w miejscu pracy czuli się jak najlepiej, dlatego jedni starają się zapewnić im przyjazne środowisko oraz liczne atrakcje, inni z kolei proponują możliwość pracy w domu,
a także bardzo elastyczne godziny, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Kodowanie to przyszłość.

Rozwija się w każdej dziedzinie nauki i życia. Mimo, że nie widzimy tego na co dzień, otacza nas z każdej strony. Specjaliści IT, programiści, web developerzy oraz wiele innych osób związanych z IT nie muszą się martwić o brak pracy oraz zarobki. W tym zawodzie praca nie tylko sama ich znajdzie, ale również zapewni wysoką pensję i całkiem prawdopodobne, że liczne, dodatkowe atrakcje.

  

 

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.