praca w branży IT - Wywiad z Slideworx

Jesteśmy pasjonatami technologii i rynku IT. Chcemy także przed Wami odkrywać kawałek po kawałku ten świat pokazując kulturę organizacyjną, procesy rekrutacyjne i specyfikę firm z branży. Osoby odpowiedzialne za rekrutację w ten sposób mogą się uczyć o dobrych praktykach na tak szybko zmieniającym się rynku, a pracownicy wyobrazić sobie idealną firmę, w której chcieliby pracować. Przeprowadziliśmy wywiad z Slideworx. Firma udzieliła nam bardzo ciekawych odpowiedzi!

  1. Słowem wstępu dla naszych czytelników, czy mogliby Państwo przybliżyć, czym zajmuje się firma Slideworx?

Slideworx to 70-sobowy Zespół z Poznania. Tworzymy software do analizy i interaktywnej wizualizacji danych (Digital Storytelling) – w skrócie, nasze rozwiązanie pomaga wydobyć z danych biznesowy potencjał. Specjalizujemy się w  branży Automotive.

Na pokładzie mamy Zespoły Developerskie (JavaScript, C#), QA, UX Designers, Data Analysis i Project Management.

  1. Zatrudniają Państwo około 70 osób w Poznaniu do pracy przy wysoce zaawansowanych projektach. Co jest najważniejsze, aby taka liczba osób w firmie komunikowała się skutecznie – rozumiejąc się nawzajem?

Regularność. W dzienny rytm każdego z Zespołów i całej organizacji wpisane są regularne stand-ups, dzięki temu codziennie wszyscy jesteśmy na bieżąco i nie tracimy z oczu kolejnych ważnych dla projektów kroków.

Otwartość i chęć szukania rozwiązań. Cały Team pracuje w Poznaniu – dzięki temu jesteśmy stale w bezpośrednim kontakcie. Sprawdza się to szczególnie przy trudniejszych case’ach, gdy jedno spotkanie potrafi przynieść konkretne rozwiązania w danym momencie.

Rozmawiamy ze sobą otwarcie – o tym co jest dla nas ważne, co chcielibyśmy zmienić, gdzie widzimy zagrożenia, a gdzie szanse. Dzięki temu Team jest naprawdę zaangażowany i odpowiedzialnie podchodzi do rozwoju naszej aplikacji.

Wdrożenie. W nowej roli lub dołączając do Organizacji, stawiamy na kilkumiesięczny okres „role introduction”, dzięki czemu jesteśmy w stanie doprecyzować wzajemne oczekiwania i dostrajać kolejne kroki wtajemniczenia😊 Każda z osób może również liczyć na wsparcie buddy lub mentora, w zależności od poziomu obejmowanej roli.

  1. Na co zwracają Państwo szczególną uwagę podczas rozmów rekrutacyjnych z programistami? Co zdaje się być najważniejsze w procesie rekrutacji?

To na czym się koncentrujemy, to 2 główne obszary:

Umiejętności analityczne (pracujemy z danymi), które przydają się podczas realizacji codziennych tasków;

Motywacja – nie szukamy osób, które chcą się „wkręcić” do IT, szukamy osób, które są tą działką autentycznie zainteresowane i chcą realizować się w roli na którą aplikują z konkretnych powodów.

  1. Podobno częściowa praca zdalna jest możliwa w Waszej firmie. Jak wygląda kultura pracy – jak wyglądają elastyczne godziny pracy, jak często istnieje możliwość pracy zdalnej?

Prawie cały Zespół Slideworx pracuje na miejscu. Startujemy między 8:00 a 10:00 od Poniedziałku do Piątku. Praca zdalna jest oczywiście możliwa, w większości przypadków okazjonalnie, w  innych na stałe. Wszystko zależy od poziomu samodzielności, rodzaju powierzonych zadań – ustalamy to wspólnie.

  1. Branża IT raczej nie kojarzy się z długim okresem pracy w jednej firmie. Rozumiemy, że Państwo chcieliby przyciągać kandydatów, którzy wpływają na końcowy kształt produktu. Jakie macie sposoby na to, aby utrzymać, zadowolić pracowników w firmie?

No cóż, takiego profilu Kandydata życzyłby sobie każdy Pracodawca😊  Natomiast najważniejsze jest dla nas to, żeby to nasi Współpracownicy czuli się tutaj dobrze.

A sposobów jest kilka:

Atmosfera – otwarta, bezpośrednia, oparta na partnerskich relacjach.

Ludzie – autentyczni, zaangażowani, chętni do nauki i profesjonalni.

Produkt – ciekawy do developowania, sprawdzający się w biznesie, ceniony przez Klientów.

Na pewno znajdą tu swoje miejsce osoby z pasją, które chętnie podejmują się bardziej złożonych zadań i stawiają na współpracę z Zespołem.

 

IT-Leaders.pl – to platforma rekrutacyjna dla sektora IT, która odwraca tradycyjne role: Kandydat – Rekruter. Szybki sposób kojarzenia kandydatów z pracodawcami i z góry znane oczekiwania finansowe sprawiają, że strony nie tracą czasu na rozmowy z niedopasowanymi firmami czy kandydatami. Wystarczy, że raz założysz konto, określisz oczekiwania finansowe a pracodawcy sami będą do Ciebie aplikować.

ZMIENIAMY ZASADY GRY. TO TY WYBIERASZ PRACODAWCĘ!

www.it-leaders.pl