Najlepsze prezenty dla zespołów w firmie z branży IT

Najlepsze prezenty dla zespołów w firmie z branży IT

Uśmiech pracownika po otrzymaniu prezentu na urodziny lub święta to często oczekiwany widok. Firmy zastanawiają się co najmniej kilka razy w roku, czym są najlepsze prezenty dla zespołów w branży IT. Dobra wiadomość jest taka, że w znacznej większości przypadków wystarczy trochę kreatywności i zaangażowania. Pracownik po otrzymaniu prezentu, który go zaskoczy i usatysfakcjonuje z pewnością pochwali się znajomym, a jego więź z firmą wzrośnie. Poniżej zebraliśmy kilka inspiracji, które sprawdzają się w branży IT.

Najlepsze prezenty dla pracowników w branży IT – Inspiracje

Najlepsze prezenty dla pracowników w branży IT nie muszą koniecznie łączyć się z ogromnymi kosztami. Osoby pracujące w zespołach zwracają uwagę także na zaangażowanie. Doceniają, gdy firma wykazuje się w doborze kreatywnych i ciekawych upominków na daną okazję.

Wybór jest ogromy, lecz przed wyborem jednego lub kilku z mnóstwa gadżetów warto zwrócić uwagę na to, jaką reakcję może wywołać w pracowniku. W dzisiejszych czasach kreatywność się ceni. Jeżeli dołożymy do tego personalizację na podstawie wiedzy o pracowniku, mamy sukces gwarantowany.

Voucher na masaż – Coraz częściej obserwuje się chęć zaktywizowania pracowników przez firmy. Wtedy zamiast gadżetów i upominków decydują się one na wykupienie w ramach budżetu pewnej usługi dla każdego z członków zespołu. Może to być grupowe wyjście na Karting, voucher na masaż lub nawet skok na bungee. Oczywiście w sytuacji, gdybyśmy uznali, że nasi pracownicy byliby skłonni to zrobić. Wszystko przypieczętujemy kreatywnym tekstem do prezentu.

Najlepsze prezenty rzeczowe

Spersonalizowane prezenty ze zdjęciami – Bardzo ciekawym pomysłem mogą być także prezenty ze zdjęciem grupowym pracowników z firmy lub zdjęciem danego pracownika. Z jednej strony tego rodzaju niespodzianka może zaskoczyć. Z drugiej uśmiech na twarzy członka zespołu utwierdzi nas w przekonaniu, że to najlepszy prezent. Możliwości mamy wiele poczynając od poduszek, koszulek, kubków aż do tacek do krojenia i kalendarzy.

Oryginalne prezenty rozwojowe – Kolejną dobrą inspiracją może okazać się prezent, który poruszy kreatywność pracownika i sprowokuje do podjęcia dodatkowej aktywności w czasie wolnym. W zależności od tego, jaki jest charakter pracownika można zafundować mu inspirujący firm na dany temat, książkę kucharską, model samolotu do samodzielnego składania, a nawet kurs rozwijający go w dziedzinie, która go interesuje najbardziej.

Firmowy kalendarz – Najważniejsze w tego typu prezentach jest zadbanie o to, aby nie zrobić najzwyklejszego kalendarza. Taki, który nie będzie się wyróżniał od milionów niczym oprócz loga t nie jest preferowane wyjście. Idealnym rozwiązaniem mogłaby się okazać zrywka z cytatem na każdy dzień w roku. Jeżeli cytaty zostaną dobrane prawidłowo, powinno to wywołać pozytywny efekt.

Piłki antystresowe, bumerangi i inne prezenty z głębszym przesłaniem – Istnieje dużo mniejszych upominków, które firma może wyręczyć pracownikom. Warto jednak dodać do nich pewien dodatkowy przekaz. Wyręczenie bumerangu z dodatkowym tekstem “Robimy wszystko, aby miło było wracać” z pewnością będzie ciekawszym pomysłem niż kubek z logiem firmy.

Gadżety elektroniczne – Nie zapominajmy, że myślimy, jaki będzie najlepszy prezent dla pracownika w branży IT. Gadżetów elektronicznych jest wiele. Przy wyborze jednego z nich powinniśmy kierować się budżetem i funkcjonalnością, która sprawi, że życie pracownika będzie łatwiejsze lub bardziej pozytywne.

Opakowanie – Przypieczętowanie efektu końcowego

Jeżeli firma znajdzie już pomysły na najlepsze prezenty, warto pomyśleć o oryginalnym opakowaniu. Materiały, których użyjemy są bardzo ważne. To z nimi po raz pierwszy zetknie się obdarowany po tym, jak zobaczy prezent. Warto użyć starannie dobranych wstążek i niecodziennych wzorów. Może nawet zastosować skrzynki zamiast papieru? Najważniejsze to dopasować charakter prezentu do opakowania i danego członka zespołu. Jeżeli to się uda, z pewnością uzyskamy oszałamiający efekt. Prezent pozostanie w pamięci jeszcze na długo po tym, jak firma to wręczy.

Życzymy samych trafnych wyborów!

Adrian

 

 

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.

Comments (1)

  1. Dzięki za sugestie ja mojej drużynie zasponsorowałem gokarty ale być może w tym roku z okazji świąt zastosuje coś z twojej listy.

Comments are closed.