Rozszerzenia, aplikacje i motywy pozwalają spersonalizować przeglądarkę do możliwie najefektywniejszej pracy. Rozszerzenia dają niezwykle wiele możliwości pomocy przy pracy, skupieniu czy monitorowania stron internetowych.

Przeczytaj i przekonaj się, jakie rozszerzenia usprawnią twoją pracę!

1. StayFocusd

StayFocusd zwiększa Twoją produktywność poprzez ograniczenie ilości czasu, który możesz spędzić na stronach internetowych marnujących czas.

2. Raindrop.io

Raindrop.io to menedżer zakładek one-stop, który pozwala zapisać wszystko, od zdjęć po linki, artykuły clip, PDF-y, strony internetowe i inne.

3. Kami

Kami to solidne rozszerzenie Chrome dla studentów, nauczycieli, badaczy i edukatorów. To narzędzie do tworzenia adnotacji w plikach PDF i dokumentach, które może być ratunkiem dla studentów i edukatorów.

4. Noisli

Chcesz być produktywny, ale coraz rozprasza się przez cały hałas wokół ciebie, wtedy sprawdzić Noisli. Rozszerzenie Noisli jest jednym z najlepszych i najpiękniej zaprojektowanych towarzyszy produktywności.

5. Marinara

Innym świetnym sposobem na poprawę produktywności jest stosowanie techniki Pomodoro. Jeśli nie znasz tego terminu, to zasadniczo stwierdza on, że powinieneś pracować w cyklu głębokiej pracy i odpoczynku. Podstawowy cykl to 25 minut pracy, po których następuje 5 minut odpoczynku, jednak możesz zmienić ten czas jak na swoje możliwości.

6. Grammarly

Niezależnie od tego, czy odpowiadasz na e-maile, czy przygotowujesz swój kolejny artykuł w Google Docs, Grammarly to rozszerzenie, które może pomóc Ci pisać lepiej. Wykorzystuje swoją podstawową technologię do identyfikacji błędów gramatycznych w twoim piśmie, które w przeciwnym razie są pomijane przez każdy inny edytor tekstu.

7. Bitwarden

Chociaż istnieje wiele menedżerów haseł, które mogą pomóc w zabezpieczeniu haseł, Bitwarden jest prawdopodobnie moim ulubionym, ponieważ jest naprawdę wieloplatformowy, oferuje więcej funkcji z jego darmową warstwą i jest tańszy niż większość menedżerów haseł tam. Dlatego, gdy przyszło do wyboru rozszerzenia menedżera haseł, poszedłem z Bitwarden.

8. Pushbullet

Z Pushbullet, można odpowiedzieć na wiadomości, czat na usługach takich jak WhatsApp i Facebook Messenger, udostępnianie linków i plików, zobaczyć wszystkie powiadomienia, i zrobić tak wiele więcej. PushBullet jest jak posiadanie urządzenia z systemem Android na pulpicie.

9. Todoist

Todoist, uznany za „najlepszą listę rzeczy do zrobienia” przez The Verge, jest używany przez 25 milionów ludzi do organizowania, planowania i współpracy nad projektami, zarówno dużymi, jak i małymi.

10. Honey

Dzięki Honey zaoszczędzisz czas, który poświęcasz na szukanie kuponów, automatycznie stosując najlepszy dostępny kupon podczas dokonywania zakupu. Jest to najlepsze rozszerzenie Chrome dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

11. Save Image as Type

Są chwile, kiedy pobierasz obrazy i okazuje się, że jest to plik WEBP. W takich przypadkach musisz otworzyć edytor zdjęć i przekonwertować obraz na JPG lub PNG. Rozszerzenie Zapisz obraz jako typ pozwala bezpośrednio pobrać obraz w wybranym formacie obrazu z sieci. To jest niesamowite, prawda?

12. Distill

Jeśli chcesz monitorować stronę internetową dla zmian to rozszerzenie zrobi to za Ciebie. Rozszerzenie będzie monitorować stronę internetową i jeśli znajdzie jakąś zmianę to powiadomi Cię poprzez e-mail, SMS, powiadomienie push na telefonie i więcej. To jest bardzo poręczne narzędzie, prawda?

13. Clipt

Clipt to rozszerzenie Chrome od OnePlus Labs, które ułatwia i bezproblemowo pozwala na wspólne korzystanie z urządzeń różnych ekosystemów. Podobnie jak PushBullet, Clipt pozwala również wysyłać pliki między urządzeniami w bardziej bezproblemowy sposób, co jest świetne.

14. LastPass: Free Password Manager

Przestań tracić czas na blokowanie kont lub wypełnianie haseł i formularzy online – LastPass upraszcza codzienne zadania online, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.  

15. NoFap Panic Button

Robi to, co obiecuje i robi to doskonale. Szanse są potrzebujesz tej aplikacji dla czegoś w swoim życiu. Jeśli masz zamiar zepsuć i wiesz o tym, to pomoże ci się odwrócić. NoFap Panic Button jest bezpłatny i łatwy w użyciu!

16. Tab Ahead

Jeśli masz wiele otwartych kart, to rozszerzenie pozwala na wyszukiwanie według tytułu lub adresu URL, aby szybko znaleźć określony. Co za ratunek.

17. Momentum

Osiągaj swoje cele szybciej i bardziej konsekwentnie dzięki osobistej tablicy rozdzielczej. Zawiera on listy rzeczy do zrobienia, pogodę, codzienne zdjęcia i zachęcające cytaty. Dołącz do ponad 3 milionów pełnych energii użytkowników, którzy dzięki Momentum zrównali swoje miejsce pracy i codzienną produktywność.

18. Speed Dial 2 New Tab

Wszystkie Twoje ulubione strony internetowe – zawsze o jedno kliknięcie! Speed Dial to prosta, szybka i intuicyjna strona nowej karty, która pozwala zapisać i zorganizować ulubione strony internetowe.

19. Save to Pocket

Zapisuj artykuły i filmy, których nie masz czasu obejrzeć w swojej „Kieszeni”, aby przeczytać je później. Rozszerzenie to pozwala również synchronizować się między telefonem a komputerem, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę.

20. Cloud To Butt Plus

Zastępuje słowo „chmura” słowem „tyłek”. Dlaczego nie?

21. Wappalyzer

Rozszerzenie jest niezbędnym elementem dla programistów, którzy chcą wiedzieć, z czym zbudowane są strony internetowe. Dowiedz się, jaki CMS używa strona, a także wszelkie frameworki, platformy ecommerce, biblioteki JavaScript i wiele innych.

22. Gitpod

Niezbędne dla każdego dewelopera! To rozszerzenie dodaje przycisk do twoich projektów GitLab, GitHub i Bitbucket, aby łatwo uruchomić środowisko dev za pomocą jednego kliknięcia.

23. Manganum

Ten jest dla ludzi, którzy lubią prosty onboarding i wartościowe rozszerzenia za darmo. Obsługuje szybki dostęp do najczęściej odwiedzanych stron, tłumacza języków, kalendarza, zadań, notatek, widgetu motywacyjnego i wiele innych, które są już w przygotowaniu, takich jak SMS.

24. KeyPass XC Password Manager

KeePassXC to darmowy menedżer haseł o otwartym kodzie źródłowym. Jeśli skończyłeś z usługami opartymi na chmurze, to może być właśnie dla Ciebie. Korzystanie z KeePassXC daje pełną kontrolę nad hasłami, przechowując wszystko w bezpiecznym pliku lokalnym zamiast na zdalnym serwerze, co dla wielu użytkowników jest preferowane, biorąc pod uwagę powszechność naruszeń danych.

Oryginalny artykuł: https://dev.to/hr21don/20-crazy-useful-google-extensions-you-should-be-using-5bpe

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwszy w Polsce ekosystem rekrutacyjny, łącząca Specjalistów IT z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.