Narzędzia do monitorowania mediów mogą być wykorzystywane do wielu różnych praktyk.

Firma konsultingowa i PR miała monitorować interakcje pracowników Tesli na Facebooku. Tak przynajmniej wynika z faktur i „innych dokumentów” – twierdzi serwis CNBC.

Serwis informuje, że firma MWW PR monitorowała dyskusje pracowników na Facebooku. Chodziło zwłaszcza o tematy związane z tym, jak pracuje się w Tesli, jak również o takie aspekty jak molestowanie seksualne. MWW PR podobno śledziło rozmowy pracowników w latach 2017 – 2018. Dopiero teraz wychodzi to na jaw – widocznie ktoś przestał ukrywać ślady, albo zależało mu, by sprawa trafiła do mediów.

Narzędzia do monitorowania mediów to mało powiedziane

Wiele firm wykorzystuje narzędzia do monitorowania mediów do sprawdzania aktywności konkurentów, albo wyłapywania potrzeb klientów w czasie rzeczywistym. Okazuje się jednak, że niektórzy mogą polegać na tego typu usługach do innych celów.

Sprawdź: Testy manualne

Firma PR monitorowała Facebooka, aby „ustalić wysiłki organizacyjne i przeprowadzić badania, by następnie opracować plany komunikacji z pracownikami”. CNBC podaje, że MWW PR miało też na podstawie monitoringu ustalić, w jaki sposób najskuteczniej komunikować się z personelem Tesli i w jakich miejscach to robić.

Zobacz: BPM

Obie firmy poproszono o komentarze w tej sprawie, ale w pierwszej chwili zignorowały zapytania. Później MWW PR wyjawiło: „Pracowaliśmy dla Tesli w latach 2017 – 2018. Chodziło o zakres szerokiego zaangażowania komunikacyjnego pracowników w okresie szybkiego rozwoju firmy”. Ponadto agencja dodała, że przeglądanie relacji w mediach, w tym na publicznych kanałach serwisów społecznościowych, to coś normalnego. „Powszechna praktyka, aby uzyskać wgląd w problemy i postrzeganie marki” – twierdzi firma.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.