Godzina kodowania to globalna akcja, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem i branżą IT. Jak podaje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w akcję zaangażowało się już 180 krajów i dziesiątki milionów osób. Do udziału zachęcał zaś sam Bill Gates czy Mark Zuckerberg.

Sprawdź: Test na szybkie pisanie

Godzina kodowania jest organizowana przez serwis Hour of Code. Jednocześnie na stronie czytamy, że każdy może zorganizować taką godzinę u siebie. Tym bardziej, że dostępne są poradniki w ponad 45 językach, a do samej aktywności nie potrzebujemy wcześniejszego doświadczenia w IT.

Godzina kodowania – czy to dobry pomysł?

To bardzo dobry pomysł, bo można w ten sposób zachęcić młodych ludzi i dzieci do nauki programowania. Albo choć pokazać, na czym mniej więcej polega ta praca i co można dzięki niej stworzyć. W dobie cyfrowej programowanie to bowiem nic innego, jak możliwość tworzenia przeróżnych usług i aplikacji, a także gier, praktycznie z niczego.

Zobacz: Pytania rekrutacyjne

Wspomniana fundacja proponuje, aby zapewniać najmłodszym użytkownikom godzinę kodowania, ale związaną z grami. Szczególnie poleca zajęcia z grą Minecraft, w ramach nauki programowania „link do przyszłości”.

IT-Leaders.pl

Bardzo ciekawe lekcje kodowania zapewni też Khan Academy. Znajdziemy tam m.in. moduły z rysowania czy kolorowania z kodem. Dostępne są różne ciekawe projekty – przykładowo „super bałwan„:

Zdecydowanie warto spróbować i pokazać dziecku na czym polega kodowanie. Jakby nie patrzeć, specjaliści IT są i na pewno będą potrzebni w przyszłości.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.