dogecoin

Miliarder Elon Musk przejął Twittera i istnieje duża szansa, że wprowadzi na nim możliwość dokonywania transferów w Dogecoin, czyli kryptowalucie uwielbianej przez miliony użytkowników, włącznie z Muskiem.

14 kwietnia Elon Musk złożył propozycję, że przejmie Twittera i na nowo uczyni ze spółki firmę prywatną. Szybko potwierdził, że zgromadził na ten cel ponad 44 mld dolarów. To sprawiło, że zarząd Twittera zaczął na serio traktować jego propozycję. Finał? Zapadła zgoda i Twitter trafi w ręce miliardera przy wycenie 54,20 dol. za akcję (łącznie ok. 44 mld dol.).

Zobacz: Gry dla programistów

Musk zapowiedział, że zajmie się wieloma problemami platformy, a także zadba o to, aby panowała na niej absolutna wolność słowa. Nawet gdy ta wolność oznacza krytykowanie miliardera i nowego właściciela serwisu społecznościowego.

W miniony czwartek Musk napisał na Twitterze: „Sprawmy, aby Twitter dawał maksymalny fun!”, co sprawiło, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy oznacza to m.in. integrację z kryptowalutą Dogecoin.

Takie połączenie wcale nie wydaje się nierealne. Po pierwsze, Musk jest ogromnym fanem Dogecoina. Mogliśmy się o tym przekonać m.in. w trakcie wystąpienia Muska na Saturday Night Live w zeszłym roku (wideo poniżej). Ponadto miliarder wiele razy podkreślał, że ma w swoim portfolio Bitcoina, Ethereum i Dogecoina.

Po drugie, Twitter jest prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym serwisem społecznościowym wśród fanów kryptowalut. Znajdziemy na nim mnóstwo treści, aktywnie rozwijanych stron, jak również samych inwestorów i traderów. Nie brakuje postów o kryptowalutach, NFT, czy grach w modelu play-to-earn.

Elon Musk + Dogecoin = Dogefather

Twitter już od pewnego czasu oferuje możliwość dokonywania transferów w Bitcoinie w formie tzw. napiwków (Twitter Tips). Jest to możliwe dzięki integracji z usługą Strike i siecią Lightning Network. Jak możecie zobaczyć, działa to świetnie:

Skoro więc mamy już API zapewniające integrację z Lightning Network i Bitcoinem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twitter pokusił się o kolejne partnerstwo. Takie, które zapewniłoby płatności w Dogecoinie.

Dodajmy, że Musk zapewnił już m.in. możliwość kupowania przeróżnych akcesoriów i gadżetów Tesli za pomocą Dogecoina.

Nieoficjalnie mówi się, że Musk to „ojciec Dogecoina”, a on sam również określa się mianem The Dogefather. Nie chodzi tu jednak o to, że Musk stworzył tę kryptowalutę. Stał się raczej jej głównym, najważniejszym fanem i osobą, której posty często bardzo wpływały na zachowanie inwestorów.

Obecnie na Twitterze łatwo znajdziemy takie wpisy jak ten poniżej, kiedy użytkownicy zachęcają Muska do tego, aby „uwolnił doge’a”:

Sama kryptowaluta ma obecnie kapitalizację rzędu 18,12 mld dol. Pod względem wyceny daleko jej do rekordu z 8 maja 2021 r. Dziś Dogecoin kosztuje 0,136533 dol., a w maju rok temu było to nawet 0,738595 (ponad 80% więcej). Jeśli ktoś kupił Dogecoina w zeszłym roku, wiadomości o przejęciu Twittera i pogłoski o ewentualnej integracji płatności w Dogecoinach mogą wydać się interesujące. Ale do odrobienia strat ciągle daleka droga. Zwłaszcza w obecnych realiach gospodarczych i szalejącej inflacji, kiedy inwestorzy unikają najbardziej ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty i akcje spółek technologicznych. Wystarczy rzut oka na indeks Nasdaq 100 i szybko zdamy sobie sprawę, że rynek finansowy dla „odważnych innowatorów” jest póki co w odwrocie.

Jak kupić Dogecoina? Na giełdzie krypto

Mimo to nie brakuje zainteresowania ze strony spekulantów. Jeśli ocenimy wyceny Dogecoina z ostatnich 7 dni, łatwo zauważyć związek z doniesieniami o przejęciu Twittera.

Zwiększyło się także zainteresowanie tą konkretną kryptowalutą, co widać choćby po liczbie zapytań do google. Tysiące ludzi w Polsce, a na świecie setki tysięcy, chce wiedzieć jak kupić i sprzedać Dogecoina. Można to zrobić m.in. na giełdzie Binance, KuCoin, Coinbase czy Gate.io. To jedne z największych giełd, zapewniające wysoki dzienny wolumen transakcji.

Sprawdź: Szybkie pisanie

Jeśli więc ktoś chce kupić Dogecoina, już wie jak to zrobić. Tylko pamiętajmy, że kryptowaluty są bardzo ryzykownymi aktywami, szczególnie w obecnych czasach.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.