Długo zastanawiałam jak mogłabym podsumować ubiegły rok.

Bez wątpienia był dla nas wszystkich rokiem wyzwań i pokonywania trudności i zdaje się, że jeszcze jakiś czas będziemy mierzyć się z niepewnym „jutrem”. Wielu mówi, że to był dziwny rok i ja to zdanie podzielam.

Ze względu na pandemię 2020 był bardzo nietypowy dla gospodarki i nie jest tak, że branża IT nie odczuła widma pandemii. Efekt koronawirusa dotknął całe łańcuchy dostaw i odbił się też na części klientów platformy – firmach informatycznych często realizujących projekty dla biznesów offline’owych. Naturalnie, na drugim biegunie były firmy dostarczające usługi e-commerce, sprzęt informatyczny czy różne narzędzia wspomagające pracę online – te firmy zazwyczaj miały się dobrze.

Dla IT-Leaders.pl 2020 rok był bardzo nierówny. Wystartowaliśmy mocno i mieliśmy bardzo ambitne plany wzrostu.

Styczeń / Luty 2020:

  • wdrażamy nową odsłonę serwisu;
  • wprowadzamy sekcję jobboardu;
  • przepisujemy większość kodu na nową technologię i tym samym w końcu udaje się ustabilizować system (IT-Leaders to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane narzędzie rekrutacyjne na rynku polskim i wcześniej zgłoszenia usterek były naszym chlebem powszednim).

Klienci i kandydaci bardzo pozytywnie reagują na te zmiany.

Niestety, już parę tygodni po wprowadzeniu przez rząd ogólnopolskiego lockdownu, wielu naszych klientów, obawiając się rozwoju sytuacji, wstrzymuje nowe rekrutacje, skupia się na domykaniu już otwartych, a do tego jeden z popularnych jobboardów zaczyna zapraszać klientów do bezpłatnych publikacji ofert. To wszystko sprawia, że w IT-Leaders stajemy przed zupełnie nowymi wyzwaniami: przyciągania nowych i utrzymania dotychczasowych klientów. Zaczynamy weryfikować nasze procesy i intensywnie pracować nad rozwiązaniami, które długofalowo poprawią sytuację.

Marzec / Kwiecień / Czerwiec 2020

  • Najtrudniejsze sprzedażowo miesiące…

Wiemy jednak, że w końcu pandemia minie i to na czym musimy się teraz skupić to budowanie naszego kapitału – największej bazy Specjalistów IT (przez cały kwartał przyciągamy więcej osób niż w całym poprzedzającym półroczu – dobijamy do 17.000 zarejestrowanych kont). Cały czas pracujemy nad rozwojem niezbędnych nowych funkcjonalności. Pracujemy w ciszy, by efektami pochwalić się jesienią (jak na złość w dobie drugiej fali korony!)

Lipiec / Sierpień 2020

  • wakacje, typowy okres odprężenia, ale i pierwsze jaskółki, że sytuacja klientów zaczyna się nieco stabilizować. Część firm, które wcześniej wstrzymało działania, zapowiada powrót do rekrutacji lub już zaczyna realizować działania na platformie. Coraz częściej słyszymy, że nasze narzędzie daje lepsze efekty, niż na konkurencyjnych tradycyjnych portalach.

Wrzesień  2020

  • wdrażamy funkcjonalności, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich miesiącach! Startujemy z rozszerzoną ofertą, w ramach której odważnie gwarantujemy klientom pozyskanie CV i szerszy niż dotąd zakres działań promocyjnych!
  • klienci doceniają zmiany. Wrzesień jest najlepszym miesiącem sprzedażowym w dotychczasowej historii firmy!

Październik / Listopad / Grudzień 2020

  • zmiany okazują się świetnie przyjęte przez rynek, dostajemy informacje, że takiej oferty brakowało;
  • październik i listopad to kolejne rekordowe miesiące sprzedaży i choć do 'właściwych’ przychodów jeszcze daleko, widzimy, że obrany kierunek był strzałem w dziesiątkę:)

Rok 2020 do łatwych nie należał. Upłynął na udoskonalaniu platformy, rozbudowie zespołu, a także podejmowaniu kolejnych działań przybliżających firmę do ważnych przedsięwzięć (o których już wkrótce usłyszycie:)).

A plany na 2021? Ambitne. Przy budowaniu platformy od samego początku przyświecała nam idea odwrócenia tradycyjnego modelu rekruter-kandydat, by stworzyć miejsce uwzględniające dotychczasowe bolączki branży. Zero SPAMu, tylko dopasowane oferty, instant feedback. Rynek oferuje wiele rozwiązań rekrutacyjnych, jednak – jak pokazał również czas pandemii – branża IT wymaga indywidualnego podejścia, choćby ze względu na trudności w pozyskaniu dopasowanego specjalisty. W 2021 roku planujemy w tym kontekście dalszy rozwój funkcjonalności platformy, zwiększanie zasięgów gwarantujące firmom szybkie pozyskiwanie dopasowanych kandydatów oraz wyjście na rynki zagraniczne. Mamy jasno nakreślony plan. Będzie się działo i będę informować na bieżąco:)

Na koniec.. nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby nie fantastyczny zespół IT-Leaders (Lidersi, to o Was😊) i z tego miejsca chciałabym Wam za ten trudny rok bardzo podziękować.  

Rok nie był łatwy, ale zdecydowanie z udaną końcówką i dobrym wejściem w nowy. Dziękuję.😊

Co-founder i CEO IT-Leaders.pl