Każdy rok w branży IT przynosi nowe rozwiązania i otwiera drogi, o jakich nie pomyślelibyśmy jeszcze jakiś czas temu. Żeby znać aktualne trendy warto wziąć udział w wydarzeniach zrzeszających miłośników nowych technologii. Jakie wydarzenia warte uwagi w branży IT czekają nas w najbliższych miesiącach?

KWIECIEŃ

Chociaż mamy już prawie połowę kwietnia, to w branży IT jeszcze sporo się dzieje w tym miesiącu. Na co warto zwrócić uwagę.
20.04: InfraXstructure, Warszawa[1]

Konferencja skierowana do profesjonalistów zarządzających systemami i infrastrukturą centr danych, zajmujących się kolokacją, odzyskiwaniem oraz zabezpieczaniem danych, architekturą IT, systemami cloudowymi, przechowywaniem danych, serwerami oraz ciągłością biznesową. Wstęp na wydarzenie jest płatny.

22.04: Lubelskie Dni Informatyki[2]

Konferencja odbędzie się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Spotkanie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych tematem informatyki, mechatroniki i robotyki oraz automatyki. Tegoroczna 10. edycja Lubelskich Dni Informatyki poruszy głównie temat innowacyjnych, przyszłościowych rozwiązań technologicznych. Konferencja od wielu lat integruje osoby zainteresowane branżą IT, nie tylko ze środowisk akademickich, ale również profesjonalistów IT oraz kadrę zarządzającą. Wśród prelegentów będą m.in. Maciej Aniserowicz, twórca bloga devstyle.pl, Microsoft MVP Daniel Krzyczkowski, czy Sławomir Sobótka z Bottega IT Solutions. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

22.04: DevCrowd, Szczecin[3]

Konferencja odbędzie się na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Spotkanie dedykowane jest programistom JAVA i innym specjalistom IT. Prelegenci poruszą tematy związane m.in. z budowaniem własnego systemu operacyjnego z wykorzystaniem Androida i TDD dla protokołów sieciowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22.04: InfoMEET, Warszawa[4]

Bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.  Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń z liderami branży IT, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi to główna idea InfoMEET. Ponadto, na sali wystawowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.

24-28.04: x33fcon, Gdynia[5]

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa IT okiem prelegentów ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich m.in. Jack Crook i Ari Davies.

25.04: IT w Uczelniach GigaCon, Warszawa[6]

Na konferencji zostaną poruszone tematy związane z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli uczelni, kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla, specjalistów ds. rozwoju IT, specjalistów ds. innowacyjności, informatyków. Wykłady poprowadzą eksperci, którzy przedstawią nowe trendy i wdrożenia z dziedziny IT. Firmy będą miały okazję zaprezentować rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

26.04 Code Europe, Kraków[7]

Konferencja dotyczyć będzie zagadnień takich jak: backend i frontend (przyszłość ECMA, technologie tworzone na platformie Java oraz zabezpieczanie swojego kodu), mobile (tajniki niestandardowych i hybrydowych aplikacji, wykorzystywanie IoT oraz TDD/BDD) i Big Data (machine learning, organizacja źródeł danych, devops).

29-30.04: WAWCODE – „Koduj dla Warszawy”[8]

To bezpłatny 24-godzinny turniej dla programistów, którego celem jest stworzenia aplikacji mobilnych oraz serwisów internetowych, które mogą ułatwić życie mieszkańcom miasta oraz turystom przybywającym do Warszawy. Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszych programistów w Warszawie, powstanie wielu innowacyjnych projektów oraz integracja warszawskiej społeczności IT.

MAJ

W maju panuje prawdziwa aktywizacja wśród miłośników branży IT. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wydarzeniami.

09.05: Women Techmakers, Warszawa[9]

To pierwsze spotkanie, które ma na celu zrzeszenie ambitnych kobiet z branży IT, nowych technologii, Internetu, blogosfery, które są dumne z tego, co robią zawodowo.  W ramach wydarzenia odbędą się sesje technologiczne prowadzone przez kobiety. Prelegentkami będą: Magdalena Ostoja-Chyżyńska i Agnieszka Lewandowska. Oczywiście panowie także mogą uczestniczyć w spotkaniu.

16.05: V Wieczór Programistów Sprzętowych. BarCamp Semihalf, Kraków[10]

Bezpłatne spotkanie, które odbędzie się w formie trzech barcampów. Uczestnicy poruszą tematy związane z optymalnym pisaniem niskopoziomowego kodu. Podczas poszczególnych zebrań omawiane będą kolejno kwestie: wysokowydajnych procedur asemblerowych, bezpiecznego kodowania oraz sposobów przyspieszania działania programów przy pomocy narzędzia DTrace.

16.05: Kongres Bezpieczeństwa Sieci, Wrocław[11]

W tym roku wypada już XXI edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci. Konferencja dedykowana jest ekspertom IT Security i wszystkim osobom zainteresowanym cyberbezpieczeństwem. Podczas wydarzenia, uczestnicy dyskutować będą na tematy związane z cyberprzestępczością i sposobami, jak sobie z nią radzić.

16-17.05: Atmosphere Conference 2017, Kraków[12]

Piąta edycja spotkań ekspertów, przedsiębiorców, propagatorów kultury DevOps w Polsce i na świecie, studentów oraz miłośników technologicznych nowinek. Wystąpi około 30 prelegentów (m.in. Kamil Chmielewski, Marcin Kliks), którzy poruszą tematy związane z nowościami w metodologii DevOps.

17-19.05: infoShare 2017, Gdańsk[13]

XI edycja największej w Europie konferencji skoncentrowanej na technologii, nowych mediach i wsparciu dla młodych firm. Uczestnicy mają szeroki wybór wykładowców: prelekcje poprowadzi aż 100 osób! Wśród nich m.in.: Paweł Tkaczyk, Piotr Konieczny, Natalia Hatalska, Tomasz Nurkiewicz, Adam Bien, Vitaly Friedman. Dodatkowo, odbędą się liczne warsztaty oraz konkursy dla startupów.

20.05: InfoMEET, Katowice[14]

Cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT. W programie wydarzenia m.in. wirtualna rzeczywistość, tajemnice druku 3D i pokazy dronów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wcześniej należy się zarejestrować.

20-21.05: banki tup, Wrocław[15]

Jednym z ciekawych wyzwań w ramach Challenge Rocket jest wydarzenie banki tup przygotowane przez Bank Zachodni WBK. Bank poszukuje idei mających na celu rozwój i promocję sektora finansowego. W tym celu organizuje 26-godzinny hackathon bankITup i do udziału zaprasza: programistów, grafików, project managerów, pasjonatów nowych technologii oraz wszystkich tych, którzy chcą mieć wpływ na rozwój branży fintech w Polsce. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie rozwiązania, odpowiadającego tematyce hackathonu – Bank 2030.

20.05, 27.05: Targi KarieraIT, Kraków, Rzeszów[16]

Cykl bezpłatnych spotkań dla specjalistów IT z całej Polski. To połączenie targów pracy z wykładami merytorycznymi na tematy branżowe wzbogaconymi o prelekcje techniczne dla testerów, adminów i programistów. Nie zabraknie także pokazów najnowszych technologii. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i studenci kierunków informatycznych. Targi Kariera IT organizowane przez CareerCon odbędą się w tym roku w czterech miastach Polski, m.in. 20 maja w Krakowie i 27 maja w Rzeszowie.

22.05: IT w bankowości GigaCon, Warszawa[17]

Konferencja na temat informatyzacji sektora bankowego. Uczestnicy zapoznają się z rozwiązaniami IT, które mają usprawnić zarządzanie, podnieść efektywność pracy oraz zoptymalizować koszty w tej branży. Prelegenci poprowadzą wykłady o tematyce związanej z informatyzacją instytucji finansowych. Konferencja skierowana jest do: przedstawicieli instytucji finansowych, wyższej i średniej kadry zarządzającej, specjalistów ds. rozwoju IT, specjalistów ds. innowacyjności, informatyków. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

23.05, 25.05: Code Europe, Wrocław, Warszawa[18]

Wydarzenie odbędzie się 23 maja we Wrocławiu i 25 maja w Warszawie. Spotkania i warsztaty podzielone zostaną na trzy bloki tematyczne: backend i frontend (przyszłość ECMA, technologie tworzone na platformie Java oraz zabezpieczanie swojego kodu), mobile (tajniki niestandardowych i hybrydowych aplikacji, wykorzystywanie IoT oraz TDD/BDD) i Big Data (machine learning, organizacja źródeł danych, devops). Code Europe w liczbach to: 9000 uczestników, 150 topowych firm i 150 znanych prelegentów (m.in. osoby z firm takich jak: Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify, Uber).

24.05: Let’s Manage IT, Gdańsk[19]

To już 32. spotkanie z cyklu poświęconego menedżerom IT, którzy zajmują się usprawnianiem działań organizacji informatycznej. Głównym celem wydarzenia jest poznawanie swoich organizacji, wymiana doświadczeń pomiędzy praktykami IT oraz inspirowanie do rozwoju i lepszego zarządzania.

26-27.05: BEST Information Technology Festival, Wrocław[20]

To festiwal informatyczny organizowany po raz ósmy przez organizację studencką BEST Wrocław na Politechnice Wrocławskiej. Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności studentów z zakresu informatyki oraz umożliwienie nawiązania kontaktu z wiodącymi firmami z branży IT.

 29.05: Cloud Computing GigaCon, Warszawa[21]

Jeśli ktoś interesuje się technologią chmurową, jest to miejsce właśnie dla niego. Na wydarzeniu będą poruszane również ciekawe kwestie dla przedsiębiorców szukających rozwiązań w zakresie optymalizacji kosztów, szybkości wdrażania i elastyczności rozwiązań IT. Tematyka będzie dotyczyła głównie trendów Cloud Computing, integracji systemów w chmurze, usług w modelu Saas, IaaS, PaaS, bezpieczeństwa danych, a także usług w chmurze z prawnego punktu widzenia.

30.05: HR Solutions Trends, Warszawa[22]

Konferencja z obszaru HR oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi. Główne zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas spotkania to np. narzędzia IT w procesach rekrutacyjnych, trendy w obszarze technologii dla HR, elektroniczny obieg dokumentów kadrowych, portale społecznościowe w realizacji misji i zadań HR.

30-31.05: Next Generation Security Conference, Warszawa[23]

To szósta edycja jednej z największych konferencji branży Security IT. Tegoroczne spotkanie będzie dotyczyło takich zagadnień jak: bezpieczeństwo usług świadczonych w modelu chmurowym, chmury jako elementu systemów bezpieczeństwa, regulacji RODO oraz dyrektywy NIS.

31.05: Google Developer Group TechBite Warszawa #3[24]

W ramach spotkania odbędą się 3 sesje technologiczne, które poprowadzą doświadczeni programiści z warszawskich firm IT.
CZERWIEC

Czerwiec będzie równie obfitujący w wydarzenia z branży IT, jak maj. W tym miesiącu warto zwrócić uwagę na takie eventy jak m.in. Targi CareerCon, Manager of Tomorrow, czy też TestingCup.

 2-4.06, WordCamp, Lublin[25]

3-dniowa, największa w Polsce konferencja dla osób związanych z WordPressem. Spotkanie w Lublinie będzie już ósmym polskim WordCampem! Pierwszego dnia odbędzie się Contributor Day, czyli bezpłatne spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mieć okazję dołączyć do grona ludzi tworzących WordPressa. Doświadczone osoby pomogą wybrać odpowiednią tematykę i postawić pierwsze kroki przy rozwiązywaniu konkretnych zadań. W dniach 3-4 czerwca odbędą się prelekcje i praktyczne warsztaty.

 3.06, 10.06: Targi KarieraIT, Białystok, Lublin[26]

Spotkania dla specjalistów IT z całej Polski są połączeniem wykładów merytorycznych i targów pracy. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i studenci kierunków informatycznych. Targi odbędą się 3 czerwca w Białymstoku i 10 czerwca w Lublinie. Udział w każdym z wydarzeń jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

5.06: Big Data GigaCon, Warszawa[27]

To konferencja o tym, jakie korzyści biznesowe przynoszą wydajne rozwiązania obliczeniowe, jak przekładają się na takie obszary jak: optymalizacja produkcji, rozwój produktów, analiza ryzyka i budowanie indywidualnych profili klientów, dystrybucja produktów, sterowanie dostawami towarów, rozliczenia. Tematyka wystąpień będzie dotyczyła obszarów związanych z m.in.: systemami ECM i systemami zarządzania obiegiem dokumentów jako archiwa danych, prawnych aspektów gromadzenia i wykorzystania danych, Big Data w chmurze, rodzajów nośników wykorzystywanych do gromadzenia danych.

6.06: VI Wieczór Programistów Sprzętowych. BarCamp Semihalf, Kraków[28]

Wydarzenie poprowadzi Wojciech Macek, a jego tytuł to: „DTrace, czyli jak zobaczyć to czego nie widać” (jak przyspieszać działanie programów przy pomocy narzędzia DTrace).

7-9.06: IT Manager of Tomorrow, Gdynia[29]

Konferencja, której celem jest pokazanie roli Menedżera IT. W trakcie wydarzenia uczestnicy skoncentrują się na aktualnych trendach w zarządzaniu IT, na kluczowych kompetencjach i cechach, które charakteryzują skutecznych menedżerów.

8-9.06: TestingCup, Gdańsk[30]

To już 5. edycja Mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania połączonych z konferencją. Unikalne w skali światowej wydarzenie, najlepsi testerzy w Polsce, prelegenci z całego świata, a to wszystko w niepowtarzalnej atmosferze Stadionu Energa Gdańsk. Głównymi mówcami konferencji TestingCup 2017 będą Maria Kedemo i Ben Simo, którym towarzyszyć będzie blisko trzydziestu innych prelegentów, prowadzących prezentacje i warsztaty.

8-9.06: Poland IT Meeting, Warszawa[31]

Networkingowe wydarzenie dla przedstawicieli sektora IT. Spotkanie kierowane jest do klientów instytucjonalnych, system integratorów, dystrybutorów, resellerów oraz producentów, dostawców oprogramowania, sprzętu IT oraz firm oferujących usługi IT. Wydarzenie jest okazją do zapoznania się z rynkiem IT Europy Środkowo-Wschodniej i pozyskania nowych partnerów biznesowych z całej Europy.

9.06: Piast Code, Opole[32]

Jest to 24-godzinny maraton programistyczny skierowanym do wszystkich pasjonatów programowania, a także tych, którzy mają pomysł na biznes. W maratonie mogą wziąć udział zespoły złożone z 3-4 osób. Na początku wydarzenia zostanie podanych kilka tematów, drużyny wybiorą jeden z nich i na jego podstawie będą tworzyć projekt. Pomysły są dowolne – od aplikacji internetowej, po gry mobilne itp. Technologie oraz języki programowania do tworzenia projektu nie są w żaden sposób narzucane. Hackathon odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Organizatorami wydarzenia są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Grupa .NET Politechnika Opolska oraz Urząd Miasta Opole przy współpracy z Parkiem Naukowo – Technologicznym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

10.06: InfoMEET, Wrocław[33]

Bezpłatna konferencja z dużą dawką wiedzy, wymianą doświadczeń i możliwością nawiązania nowych relacji biznesowych. W programie wydarzenia m.in. wirtualna rzeczywistość, tajemnice druku 3D i pokazy dronów. Wśród prelegentów m.in.: Jarosław Pałka, Damian Widera i Łukasz Olczyk. Przed wydarzeniem należy się zarejestrować.

 13.06: IT w logistyce GigaCon, Warszawa[34]

Jak zoptymalizować łańcuch dostaw, procesy magazynowania czy produkcji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczestnicy tego wydarzenia. Spotkanie będzie podzielone na dwie sesje tematyczne: magazyn i produkcja oraz dystrybucja i transport. Podczas każdej z nich odbędzie się szereg wykładów merytorycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów i praktyków z branży. Poprzedzą je wykłady produktowe, podczas których firmy IT przedstawią swoje rozwiązania usprawniające procesy zachodzące w firmach produkcyjnych i transportowych.

22.06: 75. spotkanie we Wrocławiu[35]

Kolejne spotkanie Wrocławskiej grupy pasjonatów technologii Microsoft SQLServer.

23-24.06: Quality Excites 2017, Gliwice[36]

Ogólnopolska konferencja dotycząca jakości oprogramowania, która gromadzi profesjonalistów wykorzystujących w praktyce najnowsze technologie oraz metody pracy. Wśród uczestników wydarzenia są inżynierowie ds. jakości, testerzy, programiści, kierownicy projektów oraz projektanci.

24-25.06, Django Girls, Poznań[37]

Bezpłatne warsztaty programistyczne skierowane do kobiet. Głównym celem wydarzenia jest zainspirowanie do dalszego programowania i pokazanie, jak łatwo można stworzyć narzędzia, używając dostępnych dziś technologii.

 

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.

 

[1] 2017.infraxstructure.pl

[2] ldi.org.pl

[3] devcrowd.pl

[4] http://novial.pl/infomeet

[5] x33fcon.com

[6] gigacon.org/event/it-w-uczelniach-gigacon

[7] www.codeeurope.pl

[8] wawcode4.evenea.pl

[9] womentechmakerswarszawa3.evenea.pl

[10] eventbrite.co.uk/e/v-wieczor-programistow-sprzetowych-barcamp-semihalf-registration-33390399584

[11] gigacon.org/event/kbs_wro_17

[12] 2017.atmosphere-conference.com

[13] infoshare.pl

[14] novial.pl/infomeet

[15] challengerocket.com/pl/bankitup

[16] careercon.pl

[17] gigacon.org/event/it-bank-warszawa_17/

[18] www.codeeurope.pl

[19] lmit32.evenea.pl

[20] challengerocket.com/pl/bit-fest

[21] gigacon.org/event/cloud_waw_17/

[22] hrtrends.pl

[23] ngsec.eu

[24] techbite3.evenea.pl

[25] 2017.lublin.wordcamp.org

[26] careercon.pl

[27] gigacon.org/event/bigdata_waw_17/

[28] eventbrite.co.uk/e/vi-wieczor-programistow-sprzetowych-barcamp-semihalf-registration-33390464779?aff=crossweb

[29] lmitconf.com/2017-pl/

[30] testingcup.pl

[31] polanditmeeting.com

[32] challengerocket.com/pl/piastcode

[33] novial.pl/infomeet

[34] gigacon.org/event/log_waw_17/

[35] meetup.com/pl-PL/PLSSUG/events/237321210/?eventId=237321210

[36] qualityexcites.pl

[37] web.facebook.com/events/273606823098424/

 

 

Comments (1)

 1. Aleksander Malinowski

  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji .NET Developer Days – największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej platformie .NET. Wśród prelegentów znajdują się m.in. Michele Leroux Bustamante (która wygłosi keynote), Dino Esposito, Alex Mang, Sasha Goldshtein czy Gill Cleeren.

  NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  Czas: 18-20 października 2017
  Miejsce: Warszawa, hala EXPO XXI
  Cena: 900zł -2700zł
  Zapisy: http://net.developerdays.pl/

Comments are closed.