HackerRank to coraz większy serwis, odwiedzany przez ok. 16 mln programistów, którzy podjęli się realizacji kilkudziesięciu milionów wyzwań związanych z kodowaniem.

HackerRank to zarazem organizacja z siedzibą w USA, która stawia wyzwania w różnych sekcjach. To mogą być zadania z programowania funkcjonalnego, SQL-a, algorytmów i matematyki, sztucznej inteligencji itp. Nie brakuje dyskusji między programistami, tabeli wyników, a także wyjaśnień poszczególnych problemów i wskazówek do znajdywania rozwiązań.

Czytaj także: Rozmowa kwalifikacyjna – JavaScript

To bardzo dobre miejsce dla programistów, którzy szukają pracy na rynku globalnym. Możemy w nim ćwiczyć swoje umiejętności, przygotowywać się do rozmów kwalifikacyjnych oraz znaleźć pracodawcę. Firmy z kolei często szukają tam konkretnych specjalistów – wśród zleceniodawców są m.in. Stripe, LinkedIn czy Dropbox.

HackerRank liderem na rynku tech assessment

Serwis HackerRank to przedstawiciel sektora Tech Assessment. Jak czytamy w raporcie „Global Tech Assessment Platform Market 2021 by Company, Regions, Type and Application, Forecast to 2026”, sektor ten stale się rozwija i ma już wielu dużych graczy. Poza HackerRankiem znajdziemy również takie serwisy jak Codility, CodeSignal, TestGorilla czy HackerEarth i Coderbyte.

IT-Leaders.pl

Miejsca takie jak HackerRank bardzo dobrze nadają się do nauki i doskonalenia umiejętności. Jeśli ktoś chce napisać swoją pierwszą linijkę kodu „Hello World!”, może to zrobić właśnie tam.

Sprawdź: Test oprogramowania – czy warto?

Usługa ma dopracowany i intuicyjny interfejs użytkownika, z licznymi pomocnymi rozwiązaniami dla początkujących. Regularnie organizowane są również konkursy, takie jak CodeSprints, 101 Hacks czy HourRanks, w których możemy brać udział i podnosić swoją „rangę”. W serwisie znajdziemy cztery główne obszary: Praktyka, Rywalizacja, Praca i Tablica liderów.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.