Giełda kryptowalut FTX (oferuje m.in. FTX token) chce oferować klientom więcej produktów. Jej CEO Sam Bankman-Fried twierdzi, że przejęcia są jednym z najlepszych sposobów na dalszy rozwój.

Według CEO giełda FTX rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie jest gotowa wydać miliardy dolarów na zakup udziałów w innych spółkach, albo na całkowite przejęcia. Wszystko po to, aby jej klienci zyskali dostęp do kolejnych produktów i usług online.

Sprawdź: RWD AWD web design

Sam Bankman-Fried to jeden z najmłodszych miliarderów na świecie. Jest współzałożycielem giełdy FTX i odpowiada m.in. za ostatnie pozyskiwanie finansowania. Giełda zebrała od funduszy ponad 2 mld dol., które może wykorzystać do sfinansowania wspomnianych ruchów.

Sam Bankman-Fried nie narzeka na brak gotówki

Sam Bankman-Fried wiele razy podkreślał w wywiadach, że w ostatnich latach giełda kryptowalut zebrała kilka mld dolarów od inwestorów. Pod względem gotówki jest w bardzo dobrej pozycji i chce przeznaczyć dużą część posiadanych środków na przejęcia.

Sam Bankman-Fried to z kolei 30-latek, który stał się bardzo popularną osobą w sektorze krypto. Głównie przez to, że przeznaczył ogromne pieniądze na promocję swojej giełdy, m.in. na reklamy Super Bowl i uzyskanie praw do nazwy boiska Miami Heat oraz umieszczenia logo swojej firmy na strojach sędziów Major League Baseball. Te działania sprawiły, że FTX dość szybko wdarła się do głównego nurtu.

Giełda kryptowalut wyceniana jest na 32 mld dol. i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów prywatnych, jak i venture capital. Jest bardzo popularna szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz: Podcasty IT

Planowane przejęcia nie będą jednak niczym nowym w przypadku rozwoju FTX. Giełda przejęła już firmę LedgerX, znaczne udziały w IEX Group Inc., czy też 7,6% udziałów w Robinhood Markets Inc. Sam Bankman-Fried chce zaoferować swoim użytkownikom nie tylko możliwość zakupu i inwestowania w kryptowaluty, ale też w zwyczajne akcje. Wszystko po to, aby nie musieli robić tego z poziomu innej platformy.

FTX token został zdziesiątkowany

Giełda ma także swój token – FTT (FTX Token). Możemy go kupić w wielu miejscach, m.in. na największej giełdzie krypto na świecie, czyli Binance.

Podobnie jak inne kryptowaluty w ostatnich miesiącach, FTT również został zdziesiątkowany jeśli chodzi o wycenę. Obecnie kosztuje 28,10 dol., czyli o 67% mniej niż dotychczasowa rekordowa wycena, wynosząca 84,09 dol. Od początku roku FTT jest na stracie -28,92%.

Obecnie, niezależnie od tego jak dobry projekt reprezentuje dana kryptowaluta, inwestorzy nie mogą liczyć na zyski. Cały sektor skurczył się z niemal 3 bln dol. do 1,3 bln dol. I na razie nic nie wskazuje na to, aby doszło do szybkiego odbicia.

logo IT-Leaders

IT-Leaders.pl to pierwsza w Polsce platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.