Wraz z rozwojem internetu, w sieci udostępnia się coraz więcej danych wrażliwych. Nie jest to problem jedynie użytkowników indywidualnych, ale coraz częściej firm, przed którymi stoją coraz większe wyzwania związane z zabezpieczeniem się przed niepożądanym dostępem osób trzecich do poufnych danych.

Według przeprowadzonego na początku roku badania PwC liczba ataków hakerskich na firmy prywatne w Polsce wzrosła aż o 46% .

Specjaliści firmy Check Point szacują  natomiast , że w tym roku już 42% organizacji padło ofiarą skutecznych ataków wymierzonych w urządzenia mobilne a koszty likwidacji skutków tych incydentów przekroczyły 1 mln zł. Co więcej, 82 proc. badanych firm spodziewa się wzrostu liczby takich incydentów w kolejnych latach.

Biorąc pod uwagę tak duży przyrost zagrożenia nie dziwi więc znaczny wzrost zainteresowania wzmocnieniem ochrony danych wrażliwych.

Według danych A.T. Kearney, liczba wakatów na stanowiskach cyberochroniarzy do końca 2016 roku osiągnie na świecie liczbę 156 tys., natomiast w 2020 roku ma ich być już ponad pół miliona – w tym ponad 300 tys. na Starym Kontynencie.

Trend ten nie umyka uwadze IT-Leaders.pl. Takie stanowiska jak Specjalista ds. bezpieczeństwa danych, Cyber Security Manager, Cloud Security Specialist czy Clould Solutions developer stoją w czołówce wyszukiwanych przez firmy stanowisk w platformie IT-Leaders.pl.

IT-Leaders.pl to pierwsza na rynku platforma łącząca Specjalistów IT bezpośrednio z pracodawcami. Anonimowy, techniczny profil i konkretnie określone oczekiwania finansowe to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę. Zarejestruj się i zobacz jak Cię widzi pracodawca.